چگونه اولین مغناطیس سرنخ (لید) خود را ایجاد کنیم؟ (تولید لید)

پیشنهاد مغناطیس سرنخ (لید) یکی از مهمترین اصل های اولیه برای هر نوع کسب و کاری می باشد و ادامه دادن یک کسب و کار و تولید درآمد های زیاد از آن بدون پیشنهاد مغناطیس سرنخ امکان ندارد.در این بخش از وبلاگ، ما شما را با اصول اولیه پیشنهاد مغناطیس سرنخ آشنا می کنیم.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

چگونه اولین مغناطیس سرنخ (لید) خود را ایجاد کنیم؟ (تولید لید)

مغناطیس سرنخ (لید) چیست؟

شامل هر چیز ردنشدنی است که در نظر مخاطبین موردنظرتان ارزشمند باشد و باید آنقدر ارزش داشته باشد که آن ها مایل باشند در ازای دسترسی به مغناطیس سرنخ، اطلاعات ارتباطی شان (معمولا آدرس ایمیل یا شماره تماس) را در اختیارتان قرار دهند.

هدف مغناطیس سرنخ بسیار ساده است:

تبدیل ترافیک (بازدیدکننده ها) به سرنخ ها. و البته در کسب و کار اینترنتی بطور مستقیم باعث درآمد نمی شود اما اگر از آن به درستی استفاده شود، می تواند مفید باشد.در ادامه اطلاعات بیشتری در رابطه با مغناطیس های سرنخ بدست خواهید آورد و چند نمونه از آن ها را خواهید دید.

درک بهتر مغناطیس های سرنخ (لید)

 مغناطیس سرنخ شامل هر چیز ردنشدنی است که در نظر مخاطبین موردنظرتان ارزشمند باشد و باید آنقدر ارزش داشته باشد که آن ها مایل باشند در ازای دسترسی به مغناطیس سرنخ، اطلاعات ارتباطی شان (معمولاٌ آدرس ایمیل) را در اختیارتان قرار دهند.عملکرد این فناوری بسیار ساده است. سرویس هاس معتبر ایمیل (مانند میلرلایت یا سندر) می تواند اطلاعات ارتباطی را برای عملیات بازاریابی در آینده، ثبت و ذخیره کند.

هدف مغناطیس سرنخ، تولید سرنخ برای قیف فروش می باشد.

سرنخ چیست:

هر فردی که اطلاعات تماسش(ایمیل یا شماره تماس) را به شما در ازای دستیابی رایگان به پیشنهاد مغناطیس سرنخ می دهد.

قیف چیست:

عملکرد همه کسب و کار ها به شکل قیف می باشد.مثلا شما اگر روزانه 100 نفر بازدیدکننده داشته باشد، از این 100 نفر، ممکن است 20 نفر تبدیل به سرنخ شوند و در ادامه از این 20 نفر هم 1 نفر تبدیل به مشتری شود.دقیقا مثل کنکور که به شکل قیف هست.افراد هم در کسب و کار از یک مرحله به مرحله بعد ریزش می کنند و به شکل قیف در می آید.به شکل زیر نگاه کنید ، همه کسب و کار ها شبیه به قیف هستند.

اگر مغناطیس سرنخ را به شیوه ی درستی ایجاد کرده باشید، می توانید هر بازدیدکننده ای که از منابع مختلف مانند گوگل، شبکه های اجتماعی و.. به کسب و کار شما وارد می شود را جذب کنید و آنها را تبدیل به سرنخ کنید.

مهم ترین ویژگی یک مغناطیس سرنخ (لید)

مغناطیس سرنخ با داشتن ویژگی های زیر می تواند بالاترین تأثیر را در رسیدن به افزایش درآمد را داشته باشد:

  • مرتبط با پیشنهاد های شما باشد.
  • منحصر به فرد و خاص باشد.
  • رایگان باشد.
  • زود مصرف و به راحتی قابل مصرف / استفاده باشد.

حالا می خواهم ویژگی هایی که در بالا ذکر کردم را با یک مثال عملی از مارکتینگزی قابل فهم تر کنم.

ما مفهوم مغناطیس سرنخ را به ده ها کسب و کار در هر موقعیت جغرافیایی که قادر به تصور آن هستید اعمال کرده ایم و دیدیم که به راحتی کار می کند. بسیاری از افرادی که این مقاله را مطالعه می کنند، بازاریاب های دیجیتال و صاحبان کسب و کار هستند. اما به خوبی می دانند که مفهوم مغناطیس سرنخ، همانطور که ثابت خواهیم کرد، می تواند برای هر کسب و کاری از نوع خدماتی/ فروشگاه اینترنتی و… کاربرد داشته باشد.

بیایید با هم یک مثال عملی را مشاهده کنیم و بررسی کنیم:

ما در وبلاگ مارکتینگزی که معروف به “مارکتینگزی بلاگ” می باشد، مقاله ای با عنوان “پرسونای مشتری در بازاریابی دیجیتال” ایجاد کردیم و افرادی که در موتور های جستجو به دنبال استفاده از “قالب پرسونای مشتری” بودند را مورد هدف قرار دادیم.حال افرادی که مقاله مورد نظر را می خوانند، اگر محتوای مقاله را مناسب خودشان دیده باشند، می توانند از لینک هایی که در همان مقاله موجود است، اقدام به دانلود قالب پرسونای مشتری نمایند.یعنی ما در آن مقاله، دانلود قالب پرسونای مشتری را به عنوان مغناطیس سرنخ انتخاب کردیم. و افرادی که از موتور های جستجو مانند گوگل به دنبال دانلود یا کسب اطلاعات درباره پرسونای مشتری هستند را سرنخ خودمان انتخاب کردیم.

با کلیک بر رو تصویر زیر می توانید آن مقاله و همچنین نوع مغناطیس سرنخ را کاملا مشاهده کنید:

اگر بازدیدکنندگان وبلاگ، خواهان دانلود قالب باشند، می توانند در صفحه فرود، اطلاعات خواسته شده را وارد و ثبت کنند تا قالب برای آنها ارسال شود.

 

صفحه فرود یا landing page

 

این مغناطیس سرنخ قادر به حل مشکلات خاص هر فردی است که در صدد راه اندازی یک کمپین از هر نوعی مانند ایمیل، تبلیغات و…می باشد.

مثال بالا یک مغناطیس سرنخ بی عیب و نقص است؛ زیرا درست مرتبط با موضوعی است که افراد خواهان آن هستند و ضمنا  به آسانی قابل استفاده می باشد(یعنی کاملا منحصر به فرد و قابل استفاده است). یعنی مرتبط با همان موضوعی است که بازدیدکنندگان وبلاگ در حال خواندن آن بودند و رایگان است و ضمنا خیلی زود مصرف می شود.(کافی است فقط دانلود کنند و شروع به نوشتن اطلاعات خواسته شده بکنند)

هر مغناطیس های سرنخی برای هر کسب و کار مناسب نیست و متفاوت هست؛ اما مثال بالا نمونه ی بسیار خوبی برای نشان دادن این بود که مغناطیس سرنخ چیست و مفهوم کلی آن چیست.

حال که دانستید پیشنهاد مغناطیس سرنخ چیست و مغهوم کلی آن چیست و یک مثال عملی از آن را مشاهده کردید.باید بدانید که ما انواع پیشنهاد مغناطیس سرنخ داریم و ضمنا هر کسب و کار اینترنتی باید از مغناطیس سرنخ مناسب و مرتبط با نوع کسب و کار خود استفاده کنید.و همچنین پیشنهاد های مغناطیس سرنخ برای جلب توجه بازدیدکنندگان همیشه سه ویژگی مهم را رعایت کنند:

  • وعده ای (قولی) که در مغناطیس سرنخ  ارائه می‌کنید.
  • عنوان مغناطیس سرنخ.
  • انتخاب نوع مغناطیس سرنخ.

برای ایجاد مغناطیس سرنخی که بتوان از آن برای افزایش درآمد کسب و کار استفاده کرد و همچنین استفاده از 3 ویژگی مهم که در بالا ذکر کردیم، می توانید از طریق دکمه زیر اقدام به ثبت نام مارکتینگزی نمایید.

با ادامه این آموزش، یاد بگیرید که بهترین پیشنهاد مغناطیس سرنخ برای کسب و کار شما چیست و چگونه می توانید کسب و کارتان را سودآور و ثزوت ساز کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مرتبط با این مقاله

چگونه تبلیغ نویسی صفحه محصول را بنویسیم تا به راحتی بفروشیم+5 مثال عملی
بازاریابی دیجیتال

چگونه تبلیغ نویسی صفحه محصول را بنویسیم تا به راحتی بفروشیم+5 مثال عملی

در این مقاله به شما شیوه جدیدی از تبلیغ نویسی صفحه محصول را یاد می دهیم تا فروشگاه اینترنتی یا کسب و کار اینترنتی شما هر بازدیدکننده ای را به وجد آورد و فروش بیشتری داشته باشد.

پرسونای مشتری
بازاریابی دیجیتال

راهنمای ایجاد پرسونای مشتری در کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ

هیچ چیز مهمتر از شناخت مشتری نیست. در این صفحه ، قالب پرسونای مشتری خود را ایجاد می کنید: یک برگه 1 صفحه ای که همه موارد لازم برای درک واقعی مشتری های ایده آل شما دارد.
شما در این بخش یاد می گیرید که پرسونای مشتری چیست و چطور با قالب خام پرسونای مشتری می توانید مشتری های ایده آل خود را انتخاب کنید و پیام بازاریابی متناسب با آنها را ایجاد کنید.