صفر تا صد راه اندازی کسب و کار اینترنتی
راه اندازی کسب و کار اینترنتی و عرضه خط فروش یک محصول جدید به یک اندازه دشوار هستند. بدون داشتن یک راهنمای اصولی و کلید راه نمی توان پله های ترقی را طی کرد.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی و عرضه خط فروش یک محصول جدید به یک اندازه دشوار هستند. بدون داشتن یک راهنمای اصولی و کلید راه، نمی توان پله های ترقی را طی کرد. راه اندازی محصول جدید می‌تواند کار سخت و پرزحمتی باشد اما کتابچه راه اندازی محصول شما را از صفر تا صد راه اندازی محصول کامل که برای تولید سرنخ‌های جدید و فروش طراحی شده باشد، هدایت می‌کند. این کتابچه با مجموعه‌ای کامل از منابع مختلف همراه شده تا به شما برای تنظیم داستان و ماجرای اصلی، برنامه ریزی مراحل راه‌اندازی و ایجاد تمام آیتم‌های قابل تحویل کمک کند.

درک هدف راه اندازی کسب و کار اینترنتی

راه اندازی محصول چیست؟

راه اندازی کسب و کار اینترنتی در واقع همان راه اندازی محصول می باشد و هیچ تفاوتی بین این دو نمی باشد.در این مطلب مارکتینگزی قصد داریم به بررسی نحوه راه اندازی یک محصول در فضای آنلاین بپردازیم.

اگر می‌خواهید با مهم ترین اطلاعاتی که باید هنگام راه اندازی محصول جدید در نظر داشته باشید، آشنا شوید پس این نکته را در نظر داشته باشید:

هدف اصلی راه اندازی محصول، فروش نیست بلکه شکل گیری یک رابطه طولانی مدت با مشتری است.

معمولاً راه اندازی محصول شامل 5 مرحله است: توسعه محصول، برنامه ریزی، مرحله قبل از راه‌اندازی (که در آن محتوای مربوط به راه اندازی محصول را مشخص می‌کنید)، راه‌اندازی و بازبینی.

اما طی کردن این 5 مرحله به تنهایی تضمینی برای راه‌اندازی موفق محصول نیست. راه‌اندازی موفقیت آمیز یک محصول مستلزم وجود 3 ویژگی کلیدی است:

تمرکز بر افزایش آگاهی نسبت به برندتان

درست است که پول کسب و کارها را سرپا نگه می‌دارد اما راه اندازی محصول فقط با در نظرگرفتن پول، منجر به دستیابی به نتایج خیلی خوبی نخواهد شد. نباید هدف اصلی شما کسب حداکثر درآمد ممکن در مرحله راه اندازی محصول باشد بلکه تمرکز اصلی شما باید بیشتر دیده شدن و افزایش سطح آگاهی نسبت به برندتان همزمان با فروش محصول باشد.

مشتری محور بودن

مثل نکته شماره یک، تمام محتوایی که تولید می‌کنید باید متمرکز بر مشتریانتان باشد. نباید تمرکز شما این باشد که محصولاتتان چقدر خوب و عالی هستند – شما باید متمرکز بر این شوید که محصولاتتان چقدر به عالی شدن مشتریانتان کمک می‌کنند.

به خاطر داشته باشید که قهرمان اصلی، محصولات شما نیستند بلکه مشتریانتان هستند (بعداً بیشتر درباره این نکته صحبت می‌کنیم).

برنامه ریزی قبل از راه اندازی کسب و کار اینترنتی

تنها روش برای راه اندازی محصول بدون ایجاد مشکل و مانع، داشتن برنامه ریزی است. خوشبختانه کتابچه راه اندازی محصول با همین هدف طراحی شده است.

هدف از راه اندازی کسب و کار اینترنتی

گر تمرکز شما این سه خصوصیت باشد، بدون شک راه اندازی محصول منجر به فروش بیشتر!، جذب مشتری بیشتری و سود بیشتر برای کسب و کارتان در بلندمدت می‌شود. پس با هم شروع می‌کنیم.
قبل از راه اندازی کسب و کار اینترنتی و خط محصول این نکات را در نظر داشته باشید.
ما در این مطلب بررسی کامل و عمیقی از اولین فاز راه‌اندازی یعنی توسعه محصول نخواهیم داشت

مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی

اما قبل از ورود به مرحله برنامه ریزی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی باید چند نکته را بدانید.

آیا محصول معتبری دارید؟

قبل از راه‌اندازی باید محصول را ساخته و تست کرده باشید. هیچ چیز بدتر از این نیست که یک طرح کامل و چند کاناله برای راه اندازی محصول تهیه کنید و بعد در میانه راه‌اندازی متوجه شوید که محصول شما کار نمی کند.

همچنین باید مطمئن باشید که محصول شما بازاری مناسب دارد و اطلاع داشته باشید که این بازار چه بازاری است.

برای دستیابی به این هدف می‌توانید از کتابچه تحقیقات بازار و کتابچه پرسونای مشتری استفاده کنید.

آیا کسب و کار شما قادر به پشتیبانی از رشد ناگهانی است؟

انتظار می‌رود که راه اندازی کسب و کار اینترنتی (راه اندازی محصول)ی جدید منجر به افزایش تعداد سرنخ‌ها (لیدها) و مشتریان شود بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که پشتیبانی کافی برای ارائه به این مشتریان را داشته باشید.

منظور این نیست که باید از قبل این موضوع را ارزیابی و اندازه گیری کنید بلکه باید این نکته را در ذهن داشته باشید. توصیه ما این است که این سوال را از خودتان بپرسید: “اگر کسب و کار من به __ رسید، برای همگام شدن با آن باید چه چیزی را تغییر دهم؟”

راه اندازی خط محصول

آیا بازاریابی شما در حد و اندازه قابل قبول هست؟

شاید این نکته تا حدی تکراری باشد اما راه اندازی محصول نیاز به میزان مناسبی تجربه بازاریابی( Marketing ) دارد.

اگر عضو گروه “رهبران آینده بازاریابی دیجیتال” مارکتینگزی باشید! تقریباً اطمینان داریم که پیش شرط‌های لازم برای این کار را دارید.

همچنین در این کتابچه منابع مختلفی را که می‌توانند برایتان مفید باشند، معرفی می‌کنیم.

اما بهتر است که دوباره اصول ابتدایی را مرور کنید از جمله: کتابچه (نقشه راه مشتری)! سفرارزش مشتری، کتابچه پرسونای مشتری و کتابچه استراتژی قبل و بعد.

این مطالب طوری طراحی شده که برای درک چارچوب‌های کلی که در کل فرایند بازاریابی مفید هستند، کمک خواهند کرد.

بدون داشتن این اطلاعات اساسی، ممکن است طرح راه اندازی محصول شما با خواسته‌ها! و نیازهای مشتری یا محصول پرچمدار و اصلی شما همخوانی نداشته باشد.

آیا در صورت نیاز قادر به کمک گرفتن هستید؟

نمی توان از یک نفر انتظار داشت که با تمام جوانب راه اندازی کسب و کار اینترنتی آشنا باشد.

بنابراین باید از خودتان بپرسید:

“آیا اشخاصی را در دسترس دارم که بتوانند در حوزه‌هایی که نیاز به کمک دارم به من کمک کنند؟”

” آیا تیمی با این صلاحیت در اختیار دارم؟”

در رابطه با مربی یا شرکای بیرونی که بتوانند اطلاعات و راهنمایی لازم را در اختیار شما قرار دهند چطور؟! البته لزوماً همیشه وجود چنین اشخاصی لازم نیست اما در اختیار داشتن منابعی قابل اعتماد برای مواقعی که خودتان را در موقعیتی دشوار می‌بینید و برای تعیین جهت حرکت مناسب نیاز به کمک دارید، مفید خواهد بود.

در این مرحله شما باید یک محصول کاربردی و منابع مورد نیاز برای حرکت به فاز دوم (زمان، پول و غیره) یعنی برنامه ریزی راه اندازی محصول را در اختیار داشته باشید.

گام بعدی در راه اندازی کسب و کار اینترنتی چیست؟

تبریک! شما تا حدودی با راه‌اندازی محصول و کسب و کار آشنا شدید. اگر این سوال برای شما ایجاد شده که گام بعدی چیست باید بگوییم که گام بعدی، خواندن کتابچه کامل راه اندازی محصول می باشد و شما می توانید از لینک زیر اقدام به سفارش و ادامه این آموزش تا راه اندازی موفقیت آمیز محصول و کسب و کارتان کنید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *