درآمد کسب و کار اینترنتی: چطور می تونید از کسب و کارتون درآمد داشته باشید؟

راهنمای جامع راه اندازی کسب و کار اینترنتی

مارکتینگزی تقدیم میکند

قسمت

04

درآمد کسب و کار اینترنتی: چطور می تونید از کسب و کارتون درآمد داشته باشید؟

راهنمای جامع راه اندازی کسب و کار اینترنتی

در این بخش ما به شما 4 مدل درآمدی از کسب و کار اینترتی که در جهان به شدت محبوب هست رو معرفی میکنیم:

1. تبلیغات:

این مدل درآمد  از کسب وکار اینترنتی به این شکل کار می کنه که تبلیغ دهنده هایی مثل گوگل، یکتانت و … تبلیغات سایر تبلیغ دهنده ها و افراد رو داخل جایگاه تبلیغاتی شما قرار می دن و به ازای کلیک بازدیدکننده های سایت یا اپ شما، به شما پول پرداخت می کنند.

بزرگترین چالش این نوع مدل درآمدزایی، جذب ترافیک و بازدیدکننده زیاد هست.یعنی شما باید هر روز ده ها هزار تا صده ها هزار بازدیدکننده داشته باشید تا بتونید از این مدل درآمد خوبی کسب کنید.

2. همکاری در فروش

یکی دیگر از مدل هایی که می توان از کس بوکار اینترنتی درآمد کسب کرد و اخیرا در ایران پاگرفته است، همکاری در فروش است. این مدل فروش به این صورت کار می کنه که شما محصول فروشنده اصلی رو بازاریابی می کنین و بعد از خرید محصول توسط بازدیدکننده ها ، حق کمسیون برای شما منظور میشه.یعنی یه لینک از طریق سایت شما به تامین کننده و سایت اصلی وصل میشه و هر زمانی که بازدیدکننده سایت شما، روی لینک کلیک کرد و خرید انجام شد، فروشنده اصلی به شما حق کمسیون می ده.

از کسب و کار های مهمی که از این روش استفاده می کنن، سایت ترب هست.شما می تونید از طریق بخش همکاری در فروش سایت هایی مثل دیجی کالا اقدام به فروش محصولات دیجی کالا کنید و درآمد کسب کنید.

3. فروش محصول خودتون

این مدل که بهترین مدل از لحاظ درآمدزایی هست شما می تونید محصول خودتون رو به فروش برسونین و سود کنین.گاهی بعضی از صاحبان کسب و کار اینترنتی در این مدل به ازای فروش هر محصول تا 100 درصد سود نسیبشون میشه.

شما می تونید یه محصول رو خودتون تولید کنید و به راحتی به فروش برسونین و اگه هم تبلیغات و بازاریابی کنید، در واقع برای محصول خودتون این کار رو می کنید و برخلاف بعضی مدل ها مثل همکاری در فروش برای دیگران این کار رو انجام نمی دین.

اکثر ایرانیان تمایل دارند که محصول و خدمات خودشون رو به فرو ش برسونن و درآمد کسب و کار اینترنتی خودشون رو از این طریق بدست بیارن.

4. امانی فروشی

امانی فروشی در واقع یه نوع روش فروشی هست که بین همکاری در فروش و فروش محصول خودتون قرار داره.در این مدل فروش، خریدار در فروشگاه اینترنتی شما یک سفارش ثبت می کنه،سپس کالایی که سفارش شده از طریق تامین کننده اصلی به خریدار ارسال میشه.

این مدل هم به لحاظ سود و هم به لحاظ مدیریت، بهتر از مدل های دیگر هست.حق کمسیون در این مدل از روش همکاری در فروش خیلی بیشتره و حدودا بین 20 تا 30 در صد هست.ارسال کالاها هم به عهده تامین کننده هست.